Zadržení podezřelých z vraždy novináře Kuciaka

08. října

SLOVENSKO: Video ze zásahu slovenských speciálních jednotek, při kterém bylyv Kolárově a Komárnu zadrženy 4 osoby podezřelé z vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Podle prokuratury jde o střelce, objednavatele činu, zprostředkovatelku a pomocníka. Důkazy proti všem jsou velmi silné.

Kuciak a jeho snoubenka byli zastřeleni ve svém domě ve vesnici Veľká Mača 21. února, ale na zločin se přišlo až o několik dnů později. Kušnírová byla usmrcena jedním výstřelem do hlavy, Kuciak dvěma výstřely do srdce. Dvojnásobná vražda vyvolala v zemi mohutné demonstrace a politickou krizi, která vyústila v demisi premiéra Roberta Fica. Tříčlenná koalice se následně dohodla na vytvoření nového kabinetu, ve kterém pokračuje většina ministrů Ficovy vlády.

Z dříve zveřejněných informací slovenských médií vyplývá, že objednavatelkou trestného činu byla podnikatelka Alena Zsuzsová (na obr.1), která údajně pracovala jako tlumočnice z italštiny pro kontroverzního podnikatele Mariana Kočnera, jenž je v současnosti ve vazbě kvůli jinému případu. Kuciak v nedokončeném článku psal kromě jiného o aktivitách italských podnikatelů na východním Slovensku, které média spojovala s mafií. Za vraha vyšetřovatelé považují bývalého policejního vyšetřovatele Tomáše Szabóa (na obr.2).

Malým množstvím informací média disponují i u Zoltána Andruskóa, jehož vyšetřovatelé považují za zprostředkovatele vraždy. Reportéři serveru Aktuality.sk, kde Kuciak před smrtí pracoval, zjistili, že Andruskó čelí obvinění za neodvedení daní a pojistného. Způsobil tak škodu za více než 133 tisíc eur (téměř 3,5 milionu korun). V případě prokázání viny by mu hrozilo až 12 let vězení.  Andruskó prý také dlužil objednavatelce vraždy 20 tisíc eur, jež mu za zprostředkování vraždy odpustila. Podle médií prý spolupracuje s policií. Dalších 50 tisíc eur dostal vrah.

Při raziích kriminalisté zajistili dvě zbraně, zásobník i náboj, který se shoduje se střelivem použitým najatým vrahem. Kromě toho zabavili tři motorová vozidla a mobilní telefon, které podle policie byly využity při dvojnásobné vraždě.

5.2 /10

košík

Zhlédnuto: 21 422x Hodnocení: 5.2/10 Komentářů: 53 Kategorie: video

Značky: policie , zatčení , zásah , akce , vrah , bodycam , speciální jednotka , slovensko , politika , podezřelý , najemná vražda , mafie , zásahová jednotka , novinář

Komentáře

Komentovat
zbývá znaků: 0
Možná to bude znít hnusně, ale co čekal? Šťourat do mafie? to ani jinak dopadnout nemohlo...
Možná čekal, že stát bude fungovat, jak má a mafiáni a zkorumpovaný politici půjdou za katr. Zbožné to přání...
Sex, dnes, zadarmo?

Zobrazit celou diskuzi