Tragický požár v Bohumíně

08. srpna

8.srpna 2020, Bohumín, ČR: Jedenáct mrtvých, včetně dětí, si vyžádal dnešní požár v 11. patře domu v Nerudově ulici v Bohumíně. Tři dospělí a tři děti zahynuli přímo v hořícím bytě. Dalších pět lidí se zabilo skokem při úniku před rozšiřujícícm se požárem. Šlo o členy jedné rodiny. Ten prý úmyslně založil starší muž jako řešení sousedských sporů - nebyl obyvatelem hořícího bytu a prý použil benzín. Policisté ho na místě zadrželi a odvedli v poutech. Událost byla ohlášená v 17:49, v 17:54 už byla na místě první jednotka. Od nafouknutí záchranné matrace hasiče dělilo jen několik desítek vteřin. 

Při požáru se také deset lidí zranilo, zranění utrpěli i dva hasiči a jeden policista.

Požár v Bohumíně je co do počtu obětí nejtragičtějším od roku 1990. Dosud byl nejhorší požár v říjnu 2010, kdy v Praze zemřelo devět bezdomovců. Osm obětí si vyžádal letošní lednový požár v domově pro zdravotně postižené ve Vejprtech na Chomutovsku, stejně lidí zemřelo i v květnu 1995 při požáru v pražském hotelu Olympik.

 

2 hodiny záznamu:

https://www.youtube.com/watch?v=2OmNf0nkWJ4&feature=share

7.3 /10

košík

Zhlédnuto: 37 156x Hodnocení: 7.3/10 Komentářů: 278 Kategorie: hnus

Značky: hnus, smrt, česká republika, oheň, skok, pád, požár, evropa, tragédie, žhářství, byt, panelák, bohumín

Komentáře

Je tu nekdo, kdo se vyzna? Da se z techhle sracek vubec dostat jeste jinak, nez skokem z okna na smrt?
Mě tak akorát napadá, pokud je trochu času, tak namočit peřiny, hodit přes sebe a vyběhnout ohněm na schodiště, ale asi je to možná blbost
Pokud ti nepomůžou hasiči nebo pod tebou není balkón tak seš prostě v hajzlu, málokdy ještě bývá hromosvod případně okap+hromosvod, to pár lidí udrží.
Tam asi moc možností není. Když tě to odřízne ve "slepý" místnosti, tak můžeš akorát tak vyházet všechno hořlavý a doufat, že až prohořej dveře, tak se ten prostor nezakoří natolik, aby ses udusil. Ale tady už nebylo o čem.
absolvoval jsem polygon v Ostravě na nositele dýchací techniky, hasičský kurz, problem není v hořícím bytě oheň, ale agresivní kouř, kde nevidíš ani hovno a jdeš víceméně poslepu, dýcháš jen horké saze, které ti během minuty rozleptají dýchycí soustavu, bez masky a dýchačáku nemáš šanci
Jo, tohle už jsem v nějakém dokumentu slyšel. Prostě je člověk v prdeli
Nebo vrtulník s vysacím žebříkem. nouzovka ale stále lepší.. Vrtulník tam mohl být klidně za 3minuty btw.
"netočte to pane bože, někdo umírá"... A tím že to nebude točit to jako někomu pomůže jo? Píča si neuvědomuje, že tím, když víc lidí uvidí co to je za hrůzu sníží se reálně šance na to, že někdo takovou sračku spáchá? kunda chytrá tvle.
Prostě jen něco přivázat k topení a kalhotovému pásku sputit se metr pod okno.Stačí kousek provazu nebo dva metry řetězu (delší zámek na kolo)

Zobrazit celou diskuzi