Zpět na zeď

25. září

Novorozenci z koncentráku

Nejmladší přeživší holocaustu na společném snímku v roce 2015. Všichni skončili v koncentračním táboře Mauthausen v Rakousku, kde je 5.května 1945 (jako několikatýdenní mimina) objevili příslušníci 11. obrněné divize americké armády. Poslední popravy v plynové komoře se uskutečnily noc předtím - poté se již příslušníci SS vydali na útěk před Spojenci.

Eva Clarke (první zleva) se narodila u bran vězeňského tábora 29. dubna 1945, jen několik hodin po příjezdu její matky. Mark Olsky se narodil o osm dní dříve, v uhelném vagónu používaném k přepravě žen do Mauthausenu. Hana Berger Moran se narodila 12. dubna, její matka ji porodila na dřevěném prkně v továrně ve Freibergu (v německém Sasku). 

#kosik 

8.7/10
  • Komentářů: 13
  • |

Komentáře

(((to je mi to ale pribeh 🙂.)))
Narodilo se tam nějaký dítě ubytované mamce a taťkovi dozorcovi, nevíte?
Já jsem ze šlechtické rodiny ty zmrde.
Jsi blbá chemička jak ten čůrák Kalousek a stejně tak tupá!
No, já myslím, že nejedna pěkná vezenkyně, ve snaze zachránit si život, zahrála mnohému dozorci nebo veliteli tábora na flétnu. Jestli z toho bylo i něco víc, záleželo na tom, jak moc žrali eugenistiku.🙂
Vypadají štastně na to že za sebou mají koncentrák jestli jim to nakonec neprospělo
To je pravda, o tom, jakej člověk bude, skutečně rozhodují první týdny života. Podívej se třeba na krále NDR, ten se v koncentráku nenarodil a jakej je to debil.
Zajímavé, dík za info Košíku 👍 btw když si můžeš dát do životopisu "narodil jsem se v koncentráku" tak tě vezmou všude kam se přihlásíš 😄
Akorát ti musí být 75 a víc...
Jo, zejména ve firmách jako Siemens, Hugo Boss, ale třeba i v IBM, Kodaku nebo Porsche by na to mohli koukat... 👍