Nepokoje v Novém Irsku

Sdílením podpoříte NDR:
20. dubna

18. Dubna 2022, Derry, Londonderry, Severní Irsko: Policejní auto bylo na velikonočním pochodů zasaženo zápalnými lahvemi. Útok se stal u městského hřbitova po masovém republikánském shromáždění v Londonderry. Policie v Severním Irsku zatkla šest mužů ve věku od 29 do 54 let na základě zákona o terorismu. Násilnosti vypukly po republikánském pochodu na počest Velikonočního povstání z roku 1916, který byl spojen s protiuprchlickou stranou Saoradh - ta je sama obviňována z napojení na extremistickou samozvanou skupinu Nová IRA. Velká republikánská shromáždění se konala v Belfastu a Derry u příležitosti třetího výročí vraždy novinářky Lyry McKeeové, která tragicky zahynula poté, co ji 18. dubna 2019 zasáhl výstřel ze zbrani během nepokojů v oblasti Creggan v Derry. K odpovědnosti za vraždu se později přihlásila Nová IRA.

7.3 /10

VOSIČKA

Zhlédnuto: 3 958x Hodnocení: 7.3/10 Komentářů: 6 Kategorie: video

Značky: oheň , irsko , nepokoje , molotovův koktej , protest , plameny , policejní auto

Komentáře

Komentovat
zbývá znaků: 0
V tom je jenom benzín, tím autu neudělají nic. Všude je plno návodů na napalm klidně do hustoty jak med a piče furt hází jen dětský benzín.
Zrzkům se furt něco nebude líbit, jsou to prudiči od nátury a i kdyby tam měli ráj, stejně si vymyslí nějakou píčovinu, jen aby mohli demonstrovat.
Jiny kraj,jinej mrav hold 😁My nosime na velikonoce pomlázky a Irove hold zapalné lahve 😁😁To by mohlo proběhnout zajmave vzajemne kulturni obohaceni 😁😁
  • Joan
  • 20.04.2022 03:51
mame moderni technologie, ale v hlavach jsme furt středoveky primitivove 😏
To mate blby.
Z čistě biologicko-evolučního hlediska jsme pouze v jistém směru nejvyspělejší zvířata.